t LaefHoês : hét kruispunt van zorg en welzijn in America

laefhoes

De vijfde aflevering van ZorgSaamWonen kijkt verder vindt plaats in America, een dorpje in Limburg.  Hier hebben inwoners zelf een centrum voor gezondheid en welbevinden gebouwd: t LaefHoês.

Het is meer dan een verzamelplek voor professionele gezondheidszorg. Het is ook een ontmoetingsplek voor inwoners: er is een openbare woonkamer, een ruilbieb, repaircafe keuken en tuin. Je vindt zorg en welzijn in één gebouw. De dorpsondersteuner kent iedereen, signaleert, brengt mensen met elkaar in contact. De inwoners hebben ook een vitaliteitscoöperatie opgericht. De coördinerend wijkverpleegkundige en dorpsondersteuner werken nauw samen. Zij kijken naar het informele en formele netwerk bij een vraag van een inwoner en zorgen ervoor dat mensen het juiste aanbod krijgen. Het kan om kleine hulpvragen gaan maar ook om zorg.  Nabijheid, preventie, inclusie, samenwerken dat zijn de kernwaarden die hen drijft. ZorgSaamWonen meent dat ze de kern hiermee te pakken hebben. Dit is de toekomst: mensen die samen voorzieningen behouden, naar elkaar omkijken en verbindingen leggen zodat iedereen zich welkom en gezien voelt en kan bijdragen naar vermogen. Op naar een zorgzame samenleving!

Meer informatie:

https://www.laefhoes.nl/

https://koepelzorgcooperatieszn.nl/america/

Bekijk het filmpje >>

 

Ook interessant / voor u geselecteerd

De juiste vibe
31 maart 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Maximale bewegingsvrijheid & veiligheid voor de bewoners van Verpleeghuis Hoogerwaard
28 maart 2025

In februari 2024 is in het hart van het Brabantse Hoogerheide verpleeghuis…

Lees Verder »
Podcastserie om uitdagingen bespreekbaar te maken
26 maart 2025

Vereen lanceert de vijfdelige podcastserie 'Een zorg voor later'. Hiermee wil zorgorganisatie Vereen, partner…

Lees Verder »
Pleidooi voor sociaal pensioen 60-plussers
25 maart 2025

Sociaal pensioen staat voor de vele vaardigheden, ervaringen, netwerken en kennis die 60-plussers gedurende hun…

Lees Verder »
Oplossingen voor toekomstbestendige woningvoorraad
21 maart 2025

In een nieuwe studie van Atelier van Berlo staat de herverdeling van de beschikbare (woon-)ruimte centraal. De…

Lees Verder »
Ruimtelijk ontwerpen voor ontmoetingen in woonomgeving
20 maart 2025

In een themanummer van Stedebouw & Architectuur staat het faciliteren van ontmoetingen centraal. De…

Lees Verder »
Herbergier Bartlehiem: warme zorg in oude zuivelfabriek
17 maart 2025

Vanaf station Leeuwarden is het zo’n veertig minuten fietsen naar Bartlehiem. Door…

Lees Verder »
Inspiratiekaart: Dien jouw voorbeeld in!
13 maart 2025

Het Aanjaagteam WWZO en ZorgSaamWonen zijn aanwezig op het kennisplein op het landelijk congres Thuis in de…

Lees Verder »
Een gebouw moet zorgconcept niet dicteren, maar faciliteren
11 maart 2025

"We moeten weer leren ontwerpen voor collectieven", stellen Jeroen Osendarp en Joris te Witt (partners en…

Lees Verder »
Fontys werkt met bewoners aan wijk van morgen
10 maart 2025

Het is een bijzondere buurt die volop in ontwikkeling is: Buurtschap te Veld, in het…

Lees Verder »
Verplichte brandmelder mooi opstapje naar Voorzorgcirkels
6 maart 2025

Brandmelders zijn wettelijk verplicht in iedere woning. In huurwoningen worden ze…

Lees Verder »
Zorgzame Buurt West Brabant: Samen de buurtkracht versterken
5 maart 2025

Welzijnsorganisatie WijZijn en Thuiszorg West Brabant (TWB) zetten zich samen in…

Lees Verder »
Hilverzorg gaat samen verder
4 maart 2025

Zorgorganisatie HilverZorg, actief in Hilversum en Driebergen-Zeist, heeft een droom…

Lees Verder »
Hippe hospita
28 februari 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
De sociale meerwaarde van geclusterde woonvormen
25 februari 2025

In het nieuwe themanummer van Stedebouw & Architectuur, Gezondheid & Welzijn, koos gasthoofdredacteur…

Lees Verder »
Essay De belofte van de gemeenschap
20 februari 2025

Ludo Glimmerveen, Monique Kremer, Pieter Hilhorst, Jante Schmidt en Josje Schut schreven vanuit het Ben Sajet…

Lees Verder »
Park Vossenberg: Twinkeling in de ogen
19 februari 2025

Op 30 januari verzamelden zo’n 25 professionals uit wonen, welzijn en zorg, en twee…

Lees Verder »
Deventer: Samen Actief Leven in Ludgerus
11 februari 2025

Als je binnenkomt bij wooncomplex Ludgerus in Deventer, voel je het al. De bewoners hebben het hier naar hun…

Lees Verder »
Blue Zone Festival Award: dien jouw initiatief in!
11 februari 2025

Gezonde leefomgevingen vormen de basis voor een vitaal en gelukkig leven. Om innovatieve en inspirerende…

Lees Verder »
Landelijke belangstelling voor Rotterdams concept Thuisplusflat
10 februari 2025

Wat je altijd al wilde vragen over Thuisplusflats was mogelijk op 21 januari tijdens…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.