Het huwelijk van wonen en zorg en welzijn deel 2

Shutterstock.com

Shutterstock.com

Hoe organiseren we betaalbare, effectieve en efficiënte zorg en houden we die toch persoonsgericht – dus passend bij het individu? Met die vraag worstelen waarschijnlijk alle zorgaanbieders in Nederland. 

ZorgSaamWonen-partner AAG besteedt dit jaar uitgebreid aandacht aan het thema 'scheiden van wonen en zorg'. In een vijfluik wordt de bron van het systeem onderzocht: overheidsbeleid en de effecten op de ontwikkelingen in de zorgvraag. Ook komt de vraag aan bod welke inzichten fundamenteel nodig zijn om tot koerszetting te komen.

De keuze om wonen en zorg te scheiden, heeft als resultaat gehad dat er een verschuiving in ons woon- en zorgstelsel is ontstaan. Passende zorg vindt niet altijd (meer) tussen de eigen muren van de zorgaanbieder plaats. Maar waar dan wel? En hoe dan wel? Dat is de vraag die centraal stond in dit eerste van een vijfluik. 

In het tweede deel is het perspectief van de bewoner uitgelicht. Hoe realiseren we participatie in nieuwe woonomgevingen en wat is er nodig in de wijken? Welke zaken hebben invloed op de kwaliteit van leven en hoe worden die beïnvloed? Wat is zelfredzaamheid, wat is samenredzaamheid en wat is inclusiviteit?

Klik hier voor deel 2 van de publicatie 'Scheiden van Wonen en Zorg' of beter gezegd: 'het huwelijk van wonen en zorg + welzijn'.

Lunchlezing

Carolien Vermaas van AAG, één van de samenstellers van dit rapport, verzorgt op 16 mei in samenwerking met zorgorganisatie Carinova een online lunchlezing over VPT (Volledig Pakket Thuis) in de wijk. Klik hier voor meer informatie en om je aan te melden. 

 

 

Ook interessant / voor u geselecteerd

Maximale bewegingsvrijheid & veiligheid voor de bewoners van Verpleeghuis Hoogerwaard
28 maart 2025

In februari 2024 is in het hart van het Brabantse Hoogerheide verpleeghuis…

Lees Verder »
Podcastserie om uitdagingen bespreekbaar te maken
26 maart 2025

Vereen lanceert de vijfdelige podcastserie 'Een zorg voor later'. Hiermee wil zorgorganisatie Vereen, partner…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.